معرفی کسب و کارهای موفق: ۶ شغل عالی برای امسال و سال‌های آینده

تصویری از یک کسب و کار موفق

در دنیای امروز خیلی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که موفقیت در گرو راه‌اندازی کسب و کار خودشان است و بس. تنها پرسشی که بی‌پاسخ مانده، انتخاب کسب و کار موفقی است که ارزش این همه زحمت را داشته باشد.

هدف ما از نگارش این مقاله معرفی کسب و کارهای موفق در زمینه‌هایی مثل برنامه‌ریزی رویدادهای مجازی و سایر مشاغل در سال ۲۰۲۲ به بعد است.

صرف نظر از اینکه دوست داشته باشید در چه زمینه‌ای فعالیت کنید، تفکرتان جدید باشد یا قدیمی، داشتن خلاقیت و فکر بدیع در کنار ارائه یک وب‌سایت خوش رنگ و لعاب می‌تواند خدمات شما را از رقیبانتان متمایز کند. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با کسب و کارهای موفق دنیا در سال جاری و سال‌های آینده آشنا کنیم.

۱. تولید محصولات دوست‌دار محیط زیست

طبق تحقیقات بازار در سال 2020، محصولات دوست‌دار محیط زیست ۷.۱ برابر سریع‌تر از محصولات اصطلاحا «غیر پایدار» رشد کردند. در دنیای امروز مردم بیش از هر زمان دیگری از تأثیر اعمال خود بر محیط زیست آگاه هستند و این در رفتار خرید آن‌ها منعکس می‌شود.

طبق تحقیقات GWI پنجاه و دو درصد مصرف‌کنندگان دنبال بسته‌بندی‌های بازیافتی هستند و ۴۸ درصد آنها دنبال محصولات سازگار با محیط زیست می‌گردند. ۴۴ درصد نیز دنبال محصولاتی هستند که مواد اولیه آنها مواد طبیعی باشد.

برخی از کسب و کارها این فرصت را دارند که محصولات خود را با جایگزین‌های سبز محلی روانه بازار کنند. مثلا می‌توانید سبزیجات سالادی را با تکنیک‌های کشاورزی پایدار پرورش دهید یا منسوجاتی تولید کنید که استانداردهای زیست محیطی بالا داشته باشند تا طراحان بتوانند محصولاتشان را از  پارچه‌های محلی طبیعی تولید کنند.

بازار امروز شاهد عرضه محصولات جدید سازگار با محیط زیست است که انتخاب از میان آنها برای مصرف‌کننده دشوار است. این مسئله فرصت‌ خوبی برای کسب و کارهای تازه ایجاد می‌کند. خدماتی که محصولات سازگار با محیط زیست را توصیه و معرفی می‌کند، قطعا از محبوبیت زیادی برخوردار خواهند بود.

تصویری از یک کسب و کار موفق

وب‌سایت ارزیابی محصولات

چرا برای کسب و کارهای موفق راه دور برویم. می‌توانید با یک تست خودآزمایی و با استفاده از نتایج آن، توصیه‌های خود را برای انتخاب بهترین محصولات و خدمات به مشتریان ارائه دهید. این کار ساده و جذاب و انجام آن راحت است.

۲. خدمات حیوانات خانگی

طی سال‌های اخیر عشق و علاقه مردم به حیوانات خانگی از همیشه بیشتر شده و خدمات حیوانات خانگی در تمام کشورهای دنیا رونق پیدا کرده است. هرچه تعداد حیوانات خانگی بیشتر شود،‌ نیاز به آموزش، پیاده‌روی، تغذیه و سایر خدمات مراقبت از حیوانات خانگی هم بیشتر می‌شود.

کسب‌وکارهای زیادی وجود دارند که با هدف کمک به این جمعیت راه‌اندازی شده‌اند و اتفاقا از کسب و کارهای کوچک پرسود به شمار می‌روند. مثلا می‌توانید به صاحبان حیوانات خانگی کمک کنید بهترین غذای ممکن را بر اساس رتبه‌بندی‌های تغذیه و اثرات زیست محیطی برای حیوان خانگی خود انتخاب کنند.

تصویری از خدمات حیوانات خانگی

نقشه اماکن تفریح حیوانات

حیوانات هم مثل انسان‌ها به تفریح احتیاج دارند. با توجه به محدودیت‌های سگ‌گردانی در خیابان‌ها و پارک‌های ایران، صاحبان حیوانات خانگی همواره دنبال موقعیت‌های مناسبی برای قدم‌زدن با حیوان عزیزشان می‌گردند.

از این رو یک ایده نو برای کسب و کار می‌تواند طراحی برنامه‌ای باشد که موقعیت تمام مناطق تفریح و سرگرمی حیوانات خانگی را نشان می‌دهد. می‌‌توانید امکاناتی مثل اعلام گم‌شدن حیوانات یا ویژگی‌های مفید دیگری برای این برنامه در نظر بگیرید.

3. خدمات تناسب اندام

آدم‌ها همیشه به سلامتی و ظاهر خود اهمیت می‌دهند. از این رو بازار تناسب اندام و خدمات ورزشی حسابی داغ است و روز به روز بیشتر از قبل رشد می‌کند. با وجود مشغله‌های زندگی امروز، مخصوصا در دوره قرنطینه کرونا، خیلی‌ها ورزش از خانه را امتحان کردند و لذتش را چشیدند.

محصولات و دستگاه‌های ورزشی روز به روز محبوب‌تر شدند، مردم علاقه بیشتری به ورزش‌های مختلف مثل هنرهای رزمی نشان دادند و فرصت خوبی برای کسب و کارهای موفق در این زمینه پدید آمد.

تصویری از خدمات تناسب اندام

برنامه تمرینات خانگی

یکی از مشکلات بزرگ تمرین در خانه، نبود مربیانی است که بتوانند روی تمرینات افراد نظارت داشته باشند و آنها را به ورزش کردن ترغیب کنند. شما می‌توانید برنامه‌ای طراحی کنید که با فناوری‌های جدید مثل واقعیت افزوده، مسئولیت نظارت بر فرم بدنی و پیگیری پیشرفت تناسب اندام فرد را به‌ بهترین شکل ممکن بر عهده بگیرد.

4. رویدادها و کنفرانس‌های آنلاین

میزبانی رویدادهای مجازی چیزی از یک صنعت کامل کم ندارد و حتی بعد از دوران قرنطینه هم توانست محبوبیتش را حفظ کند. شرکت‌ها کشف کردند انتقال رویدادها به یک مدل کاملا مجازی یا ترکیبی، مشارکت بیشتر افراد را به دنبال دارد. از این رو فرصت خوبی برای ارائه خدمات پشتیبانی از رویدادها، میزبانی و اجرای آنها فراهم شده و یکی از انواع کسب و کار هایی است که شما می‌توانید شروع کنید.

تصویری از یک رویداد و کنفرانس آنلاین

پشتیبانی رویدادها از راه دور

در دنیای دیجیتال هیچ اتفاقی نشد ندارد. حتی اگر هدفتان راه‌اندازی کسب و کار پشتیبانی از رویدادها از راه دور باشد. می‌توانید با استفاده از تعاملی هوشمندانه و ترکیبی از ویدیوهای زنده و  از پیش ضبط شده، رویداد‌ها را طوری مدیریت کنید که انگار آنجا حضور دارید.

5. بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی

گزینه بعدی در این فهرست معرفی کسب و کارهای موفق بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی است. با توجه به قیمت‌های فضایی ملک و هزینه سرسام آور خرید خانه، خیلی از افراد به‌جای آنکه خانه قدیمی خود را عوض کنند، تصمیم می‌گیرند با مبالغ کمتر اقدام به بازسازی آن کنند.

این شد که کسب و کار بازسازی خانه‌های قدیمی و طراحی دکوراسیون داخلی رونق گرفت. حتی کسانی که خانه جدید می‌خرند هم تصمیم می‌گیرند شمایل خانه را نو کنند و آن را به سلیقه خود دوباره طراحی کنند.

از این رو خدمات بازسازی و طراحی خانه که از صفر تا صد این کار را بر عهده می‌گیرند، طی سال‌های گذشته شاهد موفقیت‌های قابل توجهی بودند. حتی فرصت‌های تجاری خوبی برای طراحی پاسیو و فضای سبز نیز به وجود آمد.

تصویری از بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی

توصیه درباره کیفیت کالاهای خانگی

این روزها خیلی‌ها ترجیح می‌دهند وسایل خانه را اینترنتی بخرند، اما همینکه نمی‌توانند جنس اشیا را لمس کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند، آنها را از خرید غیرحضوری منصرف می‌کند.

شما می‌توانید با راه‌اندازی یک صفحه یا برنامه موبایل، نظرات عینی و امتیازات موثق برای محصولات را ثبت کنید تا به خرید آنلاین مبلمان و دکوراسیون مشتریان کمک کرده باشید.

6. آزادکاری (فریلنسینگ)

جای فریلنسینگ در فهرست کسب و کارهای موفق واقعا خالی است. در سال‌های اخیر خیلی‌ها به خوداشتغالی و آزادکاری روی آوردند تا به‌جای کار کردن در یک اداره و زیردست چند مدیر و معاون، بتوانند شغل رویاهای خود را امتحان کنند.

فریلنسینگ در تمام دنیا محبوب است و احتمالا تا مدت زمان طولانی این محبوبیت را حفظ می‌کند. البته با وجود عده زیادی که به‌عنوان فریلنسر کار می‌کنند، باید بتوانید وب‌سایت و نمونه کارهای قابل قبولی در اختیار کارفرما بگذارید و نظر او را جلب کنید.

مثال معرفی کسب و کارهای موفق: طراح وب‌سایت فریلنسر

چشم انداز کسب و کارهای کوچک تغییر کرده و وب‌سایت‌های آنها نیز تغییر کرده است. اگر در زمینه طراحی سایت سررشته دارید، می‌توانید همین کار را به صورت فریلنسری انجام دهید و با طراحی یک صفحه وب برای خودتان، اقدام به راه انداختن کسب و کار اینترنتی خود کنید.

وب‌سایت یک فریلنسر به معنی واقعی کلمه باید همه‌چیز تمام باشد. این نکته را فراموش نکنید.

کلام آخر

هدف از نوشتن این مقاله معرفی کسب و کارهای موفق بود. مشاغلی که حتی اگر امروز اقدام به شروع آن‌ها کنید، دیر نیست و می‌توانید در چند سال آینده به رشد و موفقیت قابل توجهی دست پیدا کنید.

اکثر اینها کسب و کارهای موفق با سرمایه کم هستند که هزینه راه‌اندازی آنها کم و درآمد حاصل از آنها در کوتاه مدت قابل توجه است.

امیدواریم بعد از مطالعه این مقاله غول بزرگ راه اندازی کسب و کار در ذهنتان شکسته شده باشد و خوب فهمیده باشید که برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ، می‌توانید از قدم‌های کوچک شروع کنید.

اگر شما عزیزان مشاغل دیگری می‌شناسید که به نظرتان از جمله کسب و کارهای موفق محسوب می‌شوند، حتما نظراتتان را با ما و همراهان شرکت مدیریت توسعه ایده خلاق ایرانیان در میان بگذارید.

این مقاله را به اشتراک بگذارید: 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
این مقالات را از دست ندهید