گفتگوهای دشوار؛ برای دادن استعفاء به رئیستان آماده شوید

مذاکره در مورد استعفاء با رئیس و مدیر یکی از سخت‌ترین مکالمه‌های محل کار است و پیش‌بینی واکنش آنها در لحظه دشوار است

پنج واکنش احتمالی از جانب انها وجود دارد:

  1. رئیس‌تان عصبانی شود
  2. فرصت جدید شما را نامناسب معرفی کند
  3. شما را تهدید کند
  4. شما را به احساس گناه بیاندازد
  5. پیشنهاد متقابلی ارائه کند.

 

با مرور این سناریوها و تعیین استراتژی‌تان از قبل، می‌توانید این احتمال را که بتوانید واکنش آن‌ها را – هر چه که باشد – با دقت و لطف پاسخ دهید ، تا حد زیادی افزایش دهید.

مانند بسیاری از متخصصان شما هم ممکن است این روزها در حال برنامه­ریزی برای خروج از شرکتتان باشید

مطالعات اخیر نشان می­دهد 44% کارکنان به دنبال شغل جدید هستند

تصمیم­گیری برای ترک کار چالش برانگیز است اما چیزی که اغلب خیلی سخت تر از آن است  شیوه گفتن آن به رئیستان است چه بصورت حضوری و چه بصورت انلاین و از طریق زوم

ترک شغل اساسا یک شرایط ناخوشایند است گذشته از همه این ها تصمیم شما وضعیت موجود و حجم کار را برای همه در سازمان بهم می­زند

در حالت ایده­آل ما انتظار داریم از رئیسمان جملات حمایت­آمیز بشنویم چیزی شبیه این (( خیلی خوشحالم برای شما، این می­تونه یک قدم بسیار خوبی برای آینده کاری شما باشد))

اما ما انسان هستیم و همیشه این اتفاق نمی­افتد. خیلی از کارکنان با اینکه می­دانند این ترک، کار درستی است که انجام می­دهند اما از بازگو نمودن آن احساس ترس دارند بخصوص انکه اگر جواب رئیسشان منفی باشد نمی­دانند چگونه مذاکره را مدیریت کنند.

بر اساس تجربه­های بدست آمده ما، ممکن است با 5 رفتار از جانب ریس مان در زمان دادن استعفا مواجه شویم.

ریس و یا مدیر شما عصبانی شود

بسته به شرایط عاطفی که آنها در زمان مذاکره با شما در آن هستند مدیر شما ممکن است در ابتدا ناراحت و یا اینکه عصبانی شود و ممکن است احساس کنند که شما به انها خیانت کرده­ اید همچنین دغدغه انتخاب جانشین برای شما او را آزاد دهد وبه شما عنوان کند  (( باورم نمیشود که بعد آن حمایت­های من این کار را انجام دهی )) . اغلب اوقات این واکنش­ها طبیعی است و پس از مدتی انها آرام می­شوند. شما باید با مهربانی این فضا را درک کرده و به انها اطمینان دهید که انها را در بیراهه رها نمی­کنید. (( می­دانم که شما را غافلگیر کردم )) این چیزی است که شما باید بگویید.

می­­خواهم بدانید که چقدر قدردان حمایت­های شما هستم و اینکه این موقعیت جدید فرصتی بود که نمی­توانستم آن را رد کنم

اما می­خواهم بدانید در حد توانم تمام کارها را انجام می­دهم تا شما و سازمان به مشکلی نخورد.

فرصت جدید شما را نامناسب بداند و برنامه آینده شما را نقد کند

رئیسی که احساس ناامنی می -کند ممکن است از برنامه­های آینده شما نقد کند

ما با نمونه­هایی مواجه شده­ایم که مدیران برنامه کاری آینده کارکنان را نقد و در راستای هدایت خود کارفرمای جدید انها را تحقیر نمودن

یکی از مشتریان ما اعلام نمود که در زمان جابجاییش به شرکت جدید مدیر او عنوان نموده بود که  رفتن به آن شرکت یک اشتباه بزرگ است زیرا هیچ کس دوست ندارد انجا کار کند زیرا برند کارفرمایی انها به شدت افت کرده

اگر در این موقعیت قرار گرفتید اصلا سعی نکنید که بحث کنید. بلکه تلاش کنید موضوع مکالمه را تغییر داده و از این موضوع خارج شوید. می­توانید بگویید (( من واقعا متوجه نگرانی شما هستم و برایم خیلی ارزشمند است اما من در این مورد تصمیم را گرفته­ام و با این تصمیم حس خوبی دارم ))

اگر شما را تهدید نمودن

یکی از واکنش­های دیگری که ممکن است رئیستان در زمان دادن استعفاء از خود نشان دهد، تهدید شماست تا بتواند شما را از استعفایتان منصرف کند و ممکن است در زمان پذیرش استعفای شما عنوان کند نمی­داند کار درستی است برای شما توصیه نامه بنویسم یا خیر. خاطرتان باشد که گفتگوی استعفای شما زمان بحث در مورد گذشته ، اشتباهات و بررسی عملکرد شما نیست بنابراین اگر در این موقعیت قرار گرفتید از مدیرتان بابت اطلاع دادن نقاط ضعفتان تشکر کنید و به سرعت از آن محیط خارج شوید.

اگر که انها به شما احساس گناه و شرمندگی دادن

یکی از سخت­ترین واکنش­ها که ممکن است با آن روبرو شوید زمانی است که مدیر شما به شما بابت تصمیتان احساس گناه و شرمندگی می­دهد. مدیر شما ممکن است به علت اینکه در معرض مذاکره­ای قرارداد گرفته که انتظار آن را نداشته، شروع به روایت داستان­های حمایت و فداکاری خودش در مورد شما که در سازمان انجام داده بکند و شما باید اینگونه پاسخ دهید: (( این تصمیم برای من هم کار آسانی نبود اما از انجاکه آینده بهتری برای من رقم خواهد زد آن را انتخاب کردم و بدانید که همیشه قدردان زحمات و حمایت­های شما هستم و من همیشه بابت کارمشترکمان از شما سپاسگذارم))

اگر به شما پیشنهاد متقابل بدهد

خیلی غیر معمول نیست اگر مدیر شما بپرسد که چه کنم تا در سازمان بمانید؟ با اینکه بگوید هر پیشنهادی که محل کار جدید از نظر مالی به شما داده من نیز همان را به شما می­دهم. این یک واکنش منفی نیست، این در اصل گواه عملکرد خوب شما در سازمان است. اما اگر شما برای این مکالمه آماده نباشید ممکن است نتوانید تصمیم درستی بگیرید و یا پاسخ مناسبی به این پیشنهاد بدهید.  ابتدا باید به این فکر کنید که آیا شما برای رفتن به محل کار جدید جدی هستید و تحت هیچ شرایطی نظرتان عوض نخواهد شد یا اگر وضعیت مالی و جایگاه بهتری در سازمان خودتان به شما پیشنهاد شود ممکن است بمانید.

اگر اولی بود می­توانید از مدیرتان بابت پیشنهادش تشکر کنید و عنوان کنید تصمیم شما برای رفتن قطعی است.

اگر دومی بود می­توانید عنوان کنید: قصد من این بود که موقعیت کاری جدیدی را امتحان کنم اما با توجه به انکه شما پیشنهاد مشابه آن را می­دهید، دوست دارم در اینجا بمانم.

این مقاله را به اشتراک بگذارید: 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
این مقالات را از دست ندهید