با برند New Balance بیشتر آشنا شوید

ما برای چیزی بزرگتر از کفش ورزشی در بازار ایستاده‌ایم. ما از کسانی دفاع می­کنیم که بی‌­باکانه توسط احساسات خود هدایت می­شوند. ما ورزش را ارتقاء می­دهیم. ما تلاش داریم باهم و توسط مردم برای کره زمین، درست عمل کنیم. ما تغییرات معناداری را در جوامع سراسر جهان انجام می­دهیم.

بر کسی پوشیده نیست که آدیداس و نایک چند دهه است که بر بازار کفش‌های کتانی مدرن حکومت می‌کنند، اما New Balance  با تولید کفش‌های کتانی استثنایی که به دلیل راحتی و کیفیت مورد تحسین قرار می‌گیرند، خود را محکم در این بازی حفظ نموده است. به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ورزشی در جهان، New Balance بیش از 100 سال است که در این کسب و کار است و کفش­های کتانی نمادین و لباس برخی از جاه طلب ترین ورزشکاران جهان را در طول این سال­ها تولید نموده است.

New Balance یک نام آشنا است که با گذشت سال­ها محبوبیت آن در حال افزایش است. اما این برند چگونه موفقیت جهانی خود را کسب کرد.

New Balance  به عنوان New Balance Arch Support Company در سال 1906 توسط ویلیام جی رایلی تاسیس شد. رایلی یک مهاجر ایرلندی در بوستون، ماساچوست اقامت داشت. اعتقاد بر این است که رایلی برای تولید اولین محصول خود، از تماشای مرغ­هایی که در اطراف حیاط خلوتش می­چرخیدند الهام گرفت. رایلی مجذوب این بود که چگونه جوجه‌­ها به خوبی روی پاهای سه شاخه خود تعادل برقرار می­کردند، بنابراین یک تکیه­‌گاه قوسی انعطاف پذیر با سه نقطه پشتیبانی طراحی کرد.

در سال 1927، رایلی فروشنده­ای به نام آرتور هال را استخدام کرد، که در نهایت در سال 1934 در شرکت پشتیبانی آرک نیوبالنس شریک شد. در این مرحله، New Balance هنوز یک کفش ورزشی هم تولید نکرده بود و هال تجارت خود را بر فروش تکیه­گاه­های قوسی به کارگران متمرکز کرد زیرا ماهیت کار، آنها را ملزم می­کرد که برای مدت طولانی سرپا بایستند.

تا سال 1960، ساپورت‌های قوسی نیوبالنس در میان ورزشکاران نوپا بسیار محبوب شده بود. این امر الهام بخش النور و پل کید برای طراحی اولین کفش ورزشی New Balance، Trackster بود که در سال 1961 عرضه شد و در ابتدا توسط Kidds در خانه تولید شد، اولین کفش دویدن با کفی موج دار برای کشش بود. New Balance با این کفش ورزشی، انقلابی را ایجاد نمود تا همه ورزشکاران را مجذوب خود نماید. Trackster به زودی به عنوان یک کفش پیست و کراس کانتری توسط مدارس و کالج­های اطراف ماساچوست پذیرفته شد.

Trackster موفقیت آمیز بود، اما New Balance هنوز وارد بازار اصلی کفش­های کتانی نشده بود. این شرکت یک واحد تولیدی کوچک باقی ماند که توسط شش نفر اداره می­شد. آنها کفش­های کتانی New Balance را تولید، بسته بندی و برای مشتریان بصورت پستی ارسال می­کردند. فروش کند بود، تا اینکه در روز ماراتن بوستون 1972، New Balance توسط رئیس فعلی برند، جیم دیویس، خریداری شد، این امر New Balance را به یکی از بزرگترین برندهای کفش ورزشی در جهان تبدیل کرد.

جیم،  New Balance را در زمان مناسب به دست آورد. منطقه بوستون به مرکز رونق دوندگی تبدیل شده بود که در دهه 1970 ایالات متحده را درنوردید و New Balance درست در اعماق آن امر قرار داشت. بسیاری از آمریکایی‌ها این را به‌عنوان یک دوران نوشتند، اما دویدن به‌عنوان یک سرگرمی تا اواخر دهه 80 به رشد محبوبیت ادامه داد و بستری را برای New Balance فراهم کرد تا هر سال تعداد بیشتری از دوندگان را معرفی کند. جیم دیویس با ادامه عرضه کفش‌های کتانی New Balance در عرصه‌های مختلف، تعهد سنتی شرکت به ترجیحات فردی را حفظ کرد. New Balance شروع به استفاده از شماره مدل­های منحصر به فرد به جای نام برای کفش­های کتانی خود کرد. این شماره نوع کفش، فعالیتی که برای آن طراحی شده و اینکه آیا کفش ورزشی برای ثبات یا سرعت ساخته شده است را مشخص می­کند.

پشتیبانی قوسی در سال 1976،  New Balance 320، اولین کفش ورزشی New Balance را به بازار عرضه کرد که دارای لوگوی معروف “N” بود. یک دونده کهن‌الگوی ساخته شده از نایلون و جیر، فروش مدل 320 زمانی افزایش یافت که این کفش ورزشی به‌عنوان کفش شماره یک در بازار توسط مجله رانرز ورلد انتخاب شد. موفقیت 320، پیشرفت جهانی New Balance را رقم زد.

در دهه 80، New Balance طیف وسیعی از محصولات موفق جهانی داشت که اکنون شامل کفش‌های پیاده روی و لباس‌هایی مانند ژاکت‌های دویدن گورتکس می‌شد. در سال 1988، New Balance شاید مشهورترین کفش ورزشی خود، 574 را عرضه کرد. در ابتدا به عنوان یک کفش دویدن فنی برای ارائه سطح بالایی از راحتی و ثبات طراحی شد، 574 به یک کفش ورزشی محبوب در خارج از پیست تبدیل شد.

نیوبالنس از طریق عرضه‌های موفق متعدد کفش‌های ورزشی به تثبیت خود در لباس‌های ورزشی و فرهنگ عامه ادامه داد. در سال 2001، New Balance کفش کتانی 991 را منتشر کرد که در حال حاضر نیز محبوب است، این مدل سال­ها توسط استیو جابز فقید در رویدادهای عمومی استفاده می­شد.

امروزه، New Balance یک شرکت چند ملیتی است که دفتر مرکزی آن در بوستون، ماسچوست است. این شرکت هنوز توسط جیم دیویس اداره می شود، New Balance اکنون تعداد زیادی کفش ورزشی و پوشاک، از جمله محصولات تخصصی برای ورزش­هایی مانند فوتبال، کریکت، بسکتبال و دوچرخه سواری تولید می کند.

کفش‌های کتانی New Balance به دلیل استفاده از مواد با کیفیت بالا و تکنیک‌های تولیدی قوی شناخته شده‌اند. نیوبالنس علاوه بر برون سپاری تولید به کشورهایی مانند چین و ویتنام، مجموعه‌ای از کفش‌های کتانی ساخت انگلستان و آمریکا را تولید می‌کند. بسیاری از کفش‌های کتانی New Balance هنوز در عرضه‌های مختلف موجود هستند، به‌ویژه مدل‌های ورزشی پیشرفته‌تر این برند. پشتیبانی از قوس یک نقطه کلیدی فروش کفش New Balance است. برخی از جعبه‌های کفش New Balance دارای یک مرغ هستند که به نشانه اشاره به بنیانگذار برند، ویلیام جی رایلی، که اولین تکیه‌گاه‌های قوس خود را بر اساس پای مرغ طراحی کرده است، چاپ شده است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید: 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
این مقالات را از دست ندهید